Dołącz do PoMOCnej Paczki. Wspieraj samotne seniorki i seniorów w trudnej sytuacji życiowej i daj im szansę na lepsze jutro.

„Mnie już nic w życiu nie czeka ani nikt na mnie nie czeka”

Głodni, zaniedbani, niesprawni, zapomniani i osamotnieni. To smutna codzienność naszych Podopiecznych. Patrzą w przyszłość ze strachem lub co gorszej z obojętnością, bez nadziei na poprawę swojego losu, bez sił na dalszą walkę o godne życie.

Dzięki Tobie możemy przywrócić sens ich istnieniu. Gdyż Twoja pomoc ma wielką MOC!

Czy wiesz, że prawie 250 tysięcy osób starszych dotyka problem skrajnego ubóstwa, któremu najczęściej towarzyszą samotność oraz szybko postępujący spadek kondycji fizycznej i psychicznej. Takie osoby mieszkają także w Sosnowcu, który należy do najszybciej starzejących się miast w regionie. MIMO BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI WIELE Z NICH NIE KWALIFIKUJE SIĘ DO OTRZYMANIA POMOCY Z MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ.

Jedną z nich jest pani Janina, która mimo nienajgorszej emerytury, kiedy po śmierci męża została sama, ledwo wiąże koniec z końcem. W pojedynkę prowadzi gospodarstwo domowe, spłaca długi, które zaciągnął jej nieżyjący syn i co miesiąc wykupuje leki, które ledwo mieszczą się w dużej reklamówce. Po opłaceniu comiesięcznych rachunków, zobowiązań i kosztów leczenia ZOSTAJE JEJ 300 ZŁOTYCH NA PRZEŻYCIE KOLEJNYCH 30 DNI, których część przeznacza na opiekę nad swoim schorowanym kotem – Mruczek to jedyny przyjaciel, który jej pozostał. Jej sprawność z miesiąca na miesiąc pogarsza się i coraz trudniej wykonywać jej nawet codzienne czynności, które niegdyś wydawały się rutyną. Coraz rzadziej wychodzi z domu i z coraz większym strachem patrzy w przyszłość. KOLEJNE DNI ZLEWAJĄ SIĘ W CAŁOŚĆ, GDY SPĘDZA JE NA KANAPIE, PRZED TELEWIZOREM LUB BEZ NADZIEI SPOGLĄDAJĄC W OKNO.

Los pani Janinki odmienił się w dniu, gdy objęliśmy ją wsparciem PoMOCnej Paczki. Przekazaliśmy jej wsparcie żywnościowe, zapłaciliśmy część rachunków, zapewniliśmy opiekę psychologiczną oraz towarzystwo wolontariuszki, która odwiedza starszą Panią 3 razy tygodniu i pomaga jej opiekować się Mruczkiem. NA JEJ TWARZY CORAZ CZĘŚCIEJ I NA CORAZ DŁUŻEJ POJAWIA SIĘ POWŚCIĄGLIWY UŚMIECH, JAKBY OBAWIAŁA SIĘ, ZAPESZYĆ.

„Nawet nie śniła mi się taka odmiana i cały czas boję się, że to tylko sen, z którego niedługo się obudzę”

Ty też masz MOC by walczyć z plagą biedy i samotności wśród seniorek i seniorów! JAK?

To proste – dołącz do PoMOCnej Paczki! Wspieraj osoby starsze w trudnej sytuacji życiowej i daj im szansę na lepsze jutro.
Razem sprawimy, że jesień ich życia odzyska utracone barwy.
Większość z nas lubi pomagać, ale nie zawsze mamy na to środki i czas. Dlatego stworzyliśmy całą paletę opcji wsparcia. Na pewno znajdziesz wśród nich coś co do Ciebie pasuje i czego na dodatek potrzebuje, któryś z naszych Podopiecznych. Z nami pomaganie jest proste i przyjemne a do tego daje potrójne korzyści – dla Ciebie, dla osoby starszej do której wyciągasz poMOCną dłoń i dla Nas, bo
TWOJA POMOC TWORZY PACZKI MOC!

Partnerzy i Patroni

Dzięki współpracy z naszymi partnerami możemy zrobić więcej, działać lepiej i pomagać skuteczniej, bo razem łatwiej jest zmieniać świat i czyjeś życie na lepsze. Może Ty także do nas dołączysz?

Każda Twoja poMOC ma wielką MOC!

Scroll to Top